V litvínovské knihovně se v pátek 20. října uskutečnil Festival přírody a Ekokul byl u toho. Festival nabídl čtyři přednášky zaměřené na přírodu a ekologii. Součástí pátečního programu byla také prohlídka komunitní zahrádky zřízené knihovnou na jejím pozemku.

Ekokul byl zastoupený hned třikrát. Karolína Dow Thomson přednášela o ochraně a udržitelnosti života v oceánech. Justýna Mauleová vyšvihla přednášku o rychlé módě a nabídla možnosti, jak v ní zpomalit. Předskokana jim dělal Václav Šťovíček, který ve svém povídání představil spolek a jeho aktivity.

Působivá byla taky přednáška Žanety Tomáškové. Žaneta vyprávěla svůj příběh a zážitky z úklidů veřejného prostoru, kterým se věnuje už 11 let.

Do knihovny si našlo cestu 20 lidí se zájmem o přírodu. Díky jejich zájmu provázela festival výborná atmosféra, což dokládá délka živých diskusí, kvůli kterým jsme o hodinu a půl přetáhli původní program.

Opravdu jsme si to užili. Do knihovny posíláme poděkování za pozvání a perfektní organizaci celého festivalu a taky přání, ať se i v příštích letech komunitní zahrádce, zahrádkářům i všem pěstovaným rostlinám daří!