Vernisáž výstavy – Je nás moc?

JE NÁS MOC? ptal se plakát vítající návštěvníky na výstavě. Ptal se proto, že díla, která kolem sebe viděli vytvořilo více než dvacet mladých lidí pocházejících z různých míst, většina z nich z našeho regionu, někteří dokonce z Litvínova, část umělců je z Prahy a jiných částí republiky. Při tvorbě používají různé styly, techniky a média, každý z nich svou tvorbou mluví o něčem jiném.

Procházka pro klima

V neděli 18. září jsme na cyklostezce uspořádali Procházku pro klima. Účastnící si zde mohli vyzkoušet různá ekologická stanoviště, přispět do sešitu ekologických nápadů nebo podepsat petici pro klima.

Swap – 2. ročník

Pořádali jsme už 2. ročník našeho swapu v Litvínově, tedy výměnu oblečení a dalších nepotřebných věcí, které ještě nemusí skončit v koši a mohou posloužit někomu dalšímu.

Dětský den s Ekokulem

Den dětí se konal v sobotu 4. června v parku u Pilařského rybníku a přálo nám pěkné počasí. Děti si zde vyzkoušeli různé ekologické, ale i sportovní stanoviště. Naučily se například základy chování v přírodě, třídění odpadů, poznat rostliny anebo třeba lesní zvířata.

Ekokul na Recykultu

Náš spolek se zúčastnil mosteckého festivalu „Recykult“ zaměřeného na ekologii, kde jsme měli dílničku na tvoření pro děti. Děti si vyrobily papírové chobotničky a odznáčky. Přispěli jsme také přednáškou o rychlé módě.

Akce na podporu Ukrajiny

V souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině jsme se rozhodli uspořádat manifestaci na podporu Ukrajiny a ukrajinským rodinám. Výtěžek z akce byl věnován na pomoc Ukrajině přes organizaci Člověk v tísni.