Ekokul na Recykultu

Náš spolek se zúčastnil mosteckého festivalu „Recykult“ zaměřeného na ekologii, kde jsme měli dílničku na tvoření pro děti. Děti si vyrobily papírové chobotničky a odznáčky. Přispěli jsme také přednáškou o rychlé módě.

Procházka pro klima

V neděli 18. září jsme na cyklostezce uspořádali Procházku pro klima. Účastnící si zde mohli vyzkoušet různá ekologická stanoviště, přispět do sešitu ekologických nápadů nebo podepsat petici pro klima.

Swap – 2. ročník

Pořádali jsme už 2. ročník našeho swapu v Litvínově, tedy výměnu oblečení a dalších nepotřebných věcí, které ještě nemusí skončit v koši a mohou posloužit někomu dalšímu.

Dětský den s Ekokulem

Den dětí se konal v sobotu 4. června v parku u Pilařského rybníku a přálo nám pěkné počasí. Děti si zde vyzkoušeli různé ekologické, ale i sportovní stanoviště. Naučily se například základy chování v přírodě, třídění odpadů, poznat rostliny anebo třeba lesní zvířata.

Akce na podporu Ukrajiny

V souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině jsme se rozhodli uspořádat manifestaci na podporu Ukrajiny a ukrajinským rodinám. Výtěžek z akce byl věnován na pomoc Ukrajině přes organizaci Člověk v tísni.